Κυριακή 20 Φεβρουαρίου 2011

Συνεχίζουμε την προσπάθεια , ψηλά το κεφάλι....

Τα κορίτσια μας των Παγκορασίδων και η προπονήτρια τους Πόπη Χατζηκωνσταντή προσπάθησαν σε ένα πραγματικά αμφίρροπο παιχνίδι ,με τον Απολλώνιο, αλλά δεν πέτυχαν αυτό που πιστεύουμε ότι άξιζαν καθώς υποχρεώθηκαν σε ήττα με 3-0 σετ στο ''Σαλπέας''.
Τα σετ τα λένε όλα .Ηταν 24-26,22-25 και 24-26.
Είχαμε σαφές προβάδισμα στο πρώτο και στο τρίτο σετ αλλά δεν το κρατήσαμε και καθώς δεν προσέξαμε όσο θα έπρεπε στις λεπτομέρειες ,σε συνδυασμό με την προφανή έλλειψη ρέντας σε κρίσιμα σημεία, χάσαμε μετά απο μία πολύ όμορφη αναμέτρηση.
Με τον ίδιο τρόπο θα μπορούσαμε ασφαλώς να είχαμε κερδίσει.Συνεχίζουμε τη δουλειά και την προσπάθεια.Με μεγαλύτερη ψυχραιμία γιατί θυμίζουμε ότι στο πρώτο σετ είχαμε προηγηθεί με 21-13 αλλά το χάσαμε....
Η αθλήτρια μας Κορίνα Τζερεφού χτύπησε στα μέσα του αγώνα αλλά ευτυχώς δεν έχει τίποτα σοβαρό.
Ευχαριστούμε τη διοίκηση και την τεχνική ηγεσία του Απολλώνιου για το ενδιαφέρον και την βοήθεια προς την Κορίνα.Να'στε καλά.
Αρκετά τα λάθη απο τη διαιτησία ,σε καίρια και καθοριστικά σημεία σε βάρος του Πορφύρα.
Αυτή δεν είναι δικαιολογία ωστόσο.Απλώς καταγράφουμε την πραγματικότητα.
Συγχαρητήρια στις αθλήτριες και τον προπονητή του Απολλώνιου.
Α.Ο.Φ. ΠΟΡΦΥΡΑΣ  Λιάρου ,Α.Πρίφτη ,Παλημέρη, Ε.Πρίφτη ,Γεροκούνα, Τζερεφού,Δαρδακούλη, Ζαννή, Παυλίδου ,Υφαντή ,Θεοδωρή, Ντονάδου.