Κυριακή 8 Μαΐου 2011

Παραμένει τρίτος στην βαθμολογία ο Πορφύρας

Στην τρίτη θέση της βαθμολογίας του Γ΄Ομίλου του πρωταθλήματος Παγκορασίδων της ΕΣΠΕΔΑ παραμένει ο Πορφύρας μετά απο την εντός έδρας ήττα που γνώρισε απο την Αρτέμιδα Κορυδαλλού, με 3-1 σετ, στο '''Σαλπέας''.
Ο Πορφύρας έπαιξε πάρα πολύ καλά στη διάρκεια του πρώτου σετ στο οποίο επικράτησε πλήρως ενώ  στο δεύτερο σετ, τα κορίτσια έμοιαζαν να μην έχουν καθαρό μυαλό και έκαναν πολλά λάθη. Στο τρίτο σετ το σκορ ήταν 18-18 αλλά οι φιλοξενούμενοι πήραν την νίκη με ένα σερί 7-0 καθώς και εκεί δε δείξαμε την απαραίτητη ψυχραιμία.
Το τέταρτο σετ κρίθηκε υπέρ της Αρτέμιδας με σκορ 25-20.
Κρατάμε τις καλές προσπάθειες των αθλητριών μας και την ποιότητα στις ενέργειες και στη συνολική εμφάνιση τους και πιστεύουμε ότι με μεθοδική δουλειά θα διορθωθούν τα σφάλματα που κάνουν.
Η συνέχεια και το μέλλον ανήκουν σε αυτά τα κορίτσια.
Αρκεί να συνεχίσουν να κοπιάζουν και να μάχονται.
Τα σετ ήταν 25-18,15-25,18-25 και 20-25.
Α.Ο.Φ. ΠΟΡΦΥΡΑΣ Λιάρου, Α.Πρίφτη, Ε.Πρίφτη, Παλημέρη, Δαρδακούλη, Γεροκούνα, Παπαδήμα,Τζερεφού, Καρβούνη, Ντονάδου, Παυλίδου, Βασιλακοπούλου.